JESKYNĚ RYCHLEBSKÝCH HOR III

Vápenná, 16.-18. září 2005


   I letos se nám již potřetí podařilo zorganizovat s oddílem TOM 4306 - Stopaři skvělou akci plnou jeskyních zážitků. Loni nebyl k dispozici žádný dokumentační nástroj, letos jich však bylo požehnaně...
   Stejně jako loni jsme spali ve stanech v lomu u Vápenné. A stejně jako loni pršelo. Co pršelo - v noci z pátku na sobotu dokonce lilo! To se potom moc dobře staví stany, navíc na podkladu tvořeném skalním masivem s tenkou slupkou štěrku a mechu.
   V sobotu naštěstí pršet přestalo, takže jsme se mohli v klidu připravit na průzkum jeskyně Roušárka spojený s přednáškou. Přednáška byla díky podmínkám panujícím před jeskyní (déšť) a v jeskyni (zima a vlhko) vcelku krátká. Ale i tak to byl průřez spoustou oblastí počínaje vybavením do jeskyně přes karsologii a konče UV luminiscencí sintrové výzdoby s ukázkou.
   Jelikož spousta zejména mladších účastníků byla značně zdeptána pátečním deštěm a jejich věci byly mokré, byla akce předčasně ukončena a v 15.00 už většina účastníků seděla ve vlaku do Ostravy. Pozůstalí se naskládali do aut a vyrazili na prohlídku jeskyně Rasovna. Večer jsme se vydali za místní kulturou do Vápenné.
   V neděli jsme během slunečného (!) rána sbalili věci a vyrazili zpět do Ostravy. Část nás využila krásného dne a jela se podívat na zámek v Javorníku nebo na Rejvíz.přidělování přileb


přidělování čelovek


přidělování těžkoříctčeho


poslední instrukce


plazivka plazivá...


... je v klidu


zrobime prezenčku

foto: Jiří Antonín, Maja

top

kontakt:
SPELEO (tečka) KCT (na) SEZNAM (tečka) CZ