Název: Naši netopýři - audiovizuální pásmo - PROBĚHLO

Termín: sobota 19. 3. 2005 v 17:00 hodin
Místo: Srbsko (okr. Beroun), kulturní zařízení U lanovky
Pořadatel: ZO ČSS 1-06, Správa CHKO Český kras, Obecní úřad v Srbsku

Program: Úvod o našich netopýrech, sčítání a ochrana netopýrů, dokumentární film o netopýrech, předvádění živých netopýrů a jejich krmení.

Název: XXIV. Speleofórum - PROBĚHLO

Termín: 15. – 17. dubna 2005
Místo: Rudice, Moravský kras
Pořadatel: Česká speleologická společnost

Popis: Tradiční setkání jeskyňářů, přednášky, exkurze do jeskyní, ubytování ve stanech nebo ubytovně, účastnické poplatky (150 Kč) a přihlášky na exkurze na místě, výstroj a výzroj vlastní.

Název: Den Země - PROBĚHLO

Termín: 22. dubna 2005
Místo: Náměstí Joe Adamsonové, Opava
Pořadatel: skautský oddíl Pathfinder

Popis: Na žádost oddílu jsme pro děti připravili nízkou lanovou lávku - pavučinu, která korespondovala s tématickým stanovištěm o pavoucích.

Název: Přednáška o tetínském podzemí - PROBĚHLO

Termín: 28. dubna 2005
Místo: Muzeum Českého krasu, Beroun
Pořadatel: Muzeum Českého krasu, ZO ČSS 1-02 Tetín

  Název: Otvírání Chlumu - Chlumochod - PROBĚHLO

Termín: 30. dubna 2005
Místo: Srbsko, Český Kras
Pořadatel: ZO ČSS 1-06 Speleoklub Praha a Speleosekce KČT

Popis: Jednodenní setkání jeskyňářů a přátel krasu s možností podzemní exkurze, množstvím netradičních a zábavných jeskyňářských soutěží pro dospělé i nejmladší děti a speleoobčerstvením.

  Název: Květnový Chlum - ZRUŠENO

Termín: 6. - 8. května 2005
Místo: Srbsko, Český Kras
Pořadatel: Speleosekce KČT a Duha Studánka

Popis: Exkurze do jeskyní, nácvik jednolanové techniky, přednáška a botanická vycházka. Akce pro všechny generace speleologů. Cena: bude upřesněna zahrnuje ubytování na úrovni (spacáky netřeba), jídlo po celou dobu akce, půjčovné materiálu a náklady na programový materiál. Kromě oblečení není třeba zvláštní jeskyňářské vybavení, kdo ho však má, bude vítáno.

  Název: Vzhůru na dno 2005, Duhová lesní speleoškola III. - PROBĚHLO

Termín: 22. - 31. července 2005, celkem 10 dní
Místo: Vápenná – Lesní Čtvrť, Jeseníky
Pořadatel: Duha Studánka a Speleosekce KČT

Popis: Kurz speleologie a jednolanové techniky pro mládež starší šestnácti let, přednášky a exkurze do jeskyní, ubytování ve stanech a lesní chatě Slonkovka. Cena 1.490 Kč pro členy Duhy (1.950 Kč pro nečleny) zahrnuje instruktory, stravování, ubytování v polních podmínkách a zapůjčení materiálu.

Název: 14. mezinárodní speleologický kongres - PROBĚHLO

Termín: 21. - 28. srpna 2005
Místo: Atény

  Název: Jeskyně Rychlebských hor - Až na dno! III - PROBĚHLO

Termín: 16. - 18. září 2005
Místo: Vápenná
Pořadatel: Speleosekce KČT, ZO ČSS 7-07 Ostrava a TOM 4306 Stopaři

Popis: Je to už dlouho co jsme vyrazili Až na dno. Tentokrát nás opět čeká průzkum velké krasové oblasti kolem Vápenné u Jeseníku. Tam, mimo jiných nádherných jeskyní, najdeme rozsáhlou a málo prozkoumanou jeskyni Roušárku s neobvykle bohatou krápníkovou výzdobou, která je propletena množstvím chodeb. Delší čas jsme nechávali podzemní dómy, sály a úzké průlezy v ospalém klidu zahálet a je načase to napravit. Nechte se transportovat rychlíkem do obce Vápenná v Rychlebských horách, kde se již potřetí můžete zanořit do tajemných děr, užívat si v jeskynním blátě a tmě a usilovat o získání prestižního Potvrzení plcha Ferdy. Jako obvykle se jedná o náročnou akci pro smělé jedince, kteří se ničeho nezaleknou – tedy žádná chata, žádné postele, žádné fronty na latrínu, ale drsná příroda plná záludných škrapů, závrtů a dalších povrchových krasových jevů. Cena: 200 Kč (pro členy DUHY, ČSS), 350 Kč pro ostatní účastníky. Vybavení: klasické speleologické, kterému nevadí ušpinění či roztrhání.

Název: Weekend pod parou - PROBĚHLO

Termín: 10. - 11. září 2005
Místo: Praha-Bubeneč
Pořadatel: Ekotechnické muzeum

Popis: Prohlídky rozsáhlých prostor staré pražské kanalizace v podzemí čistírny. Ve strojovně uvnitř budovy původní čerpací stroje Breitfeld & Daněk z roku 1903. Výpravy vede průvodce, který podává výklad. Na pozemku jsou další historické stroje. Program: rozšířené prohlídky stálé expozice, strojovna uvnitř budovy v provozu, největší tuzemská předváděcí výstava parou hnaných vozidel a strojů, výstava modelů parních strojů. Exkurse do Ústřední čistírny odpadních vod.

Název: Setkání speleologů v Českém krasu na Tetíně - PROBĚHLO

Termín: 7. - 9. října 2005
Místo: Český kras - Tetín
Pořadatel: Česká speleologická společnost

Popis: V pátek příjezd účastníků, registrace. Na sobotní den jsou pro účastníky "Setkání" připraveny exkurze do blízkých jeskyní, přemostění Tetínské rokle. Bude probíhat prodej tiskovin ČSS a prezentace nových objevů ZO. V podvečer pak na sále proběhne projekce dovezených příspěvků. Sprchy a nocleh zajištěn v Tetínské sokolovně.

top

kontakt:
SPELEO (tečka) KCT (na) SEZNAM (tečka) CZ